Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jak stosować skrzyp polny na włosy?

Jak stosować skrzyp polny na włosy?

Data publikacji 6 grudnia, 2023


Do zdrowia i piękna naszych włosów przyczynia się nie tylko odpowiednia dieta, ale także naturalne sposoby pielęgnacji. Jednym z nich jest stosowanie skrzypu polnego, który swoimi proporcjami nie tylko wpływa na kondycję włosów, ale także przyspiesza ich wzrost i przeciwdziała wypadaniu.

Jak wpływa skrzyp polny na włosy?

Skrzyp polny to roślina, która od lat jest wykorzystywana w medycynie naturalnej. Znajdują się w niej cenne składniki, takie jak krzemionka, flawonoidy, saponiny czy związki mineralne.

Krzemionka wpływa na elastyczność i jędrność włosów, przywracając im zdrowy blask. Flawonoidy działają przeciwutleniająco, neutralizując wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Saponiny stymulują wzrost włosów, a związki mineralne zwiększają odporność włosów na uszkodzenia.

Odpowiednio przygotowany i stosowany skrzyp polny może przynieść realne korzyści dla stanu naszych włosów.

Jak przygotować skrzyp polny na włosy?

Stosując skrzyp polny na włosy, możemy przede wszystkim przygotować z niego napar.

Namocz 1-2 łyżki suszonego skrzypu w szklance wrzątku, a po około 10 minutach przecedź. Taki napar możemy dodawać do szamponu lub stosować bezpośrednio na włosy, jako płukankę po myciu.

Inny sposób to przygotowanie odwaru. Do tego potrzebujemy ok. 4 łyżek skrzypu i litra wody. Składniki gotujemy przez około 15 minut, a następnie odstawiamy do wystudzenia i przecedzamy.

Pamiętajmy, aby przed zastosowaniem skrzypu polnego na włosy, przetestować go na niewielkim fragmencie skóry. Dzięki temu unikniemy ewentualnej reakcji alergicznej.

Jak nakładać skrzyp polny na włosy?

Kluczem do sukcesu w stosowaniu skrzypu polnego na włosy jest regularność. Napar lub odwar stosujemy kilka razy w tygodniu, jako płukankę do włosów po ich umyciu. Pamiętajmy, aby nie spłukiwać po nim włosów wodą.

Napar lub odwar możemy także stosować punktowo, na skórę głowy lub na końcówki włosów. Jednak zawsze unikajmy kontaktu z oczami.

Ważne jest także, aby skrzyp polny na włosy dobrze rozprowadzić. Do tego celu możemy używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Podobnie jak większość naturalnych surowców kosmetycznych, skrzyp polny jest bezpieczny dla większości osób. Jednak nie jest zalecany dla osób cierpiących na niektóre schorzenia nerek czy wątroby.

Ponadto, zbyt długie stosowanie skrzypu polnego może prowadzić do nadmiernego przesuszenia włosów. Dlatego eksperci rekomendują robienie przerw w jego stosowaniu, na przykład stosować na miesiąc, a następnie zrobić dwutygodniową przerwę.

Redakcja lawendowydom.com.pl

Zespół miłośników zielarstwa, kwiatów i kulinariów. Wieloletnie doświadczenie w temacie uprawy, zastosowania i pielęgnacji roślin – szczególnie ziół, pozwala dostarczać praktyczną i szczegółową wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?