Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród Wiklina ogrodowa

Wiklina ogrodowa, czyli jakie wyroby z wikliny wybrać do ogrodu?

Data publikacji 17 maja, 2024


Czy szukasz sposobu, aby odmienić swój ogród, nie rezygnując przy tym z naturalności i stylu? Wiklina ogrodowa, czyli wyroby splecione z młodych pędów wierzb, to doskonała propozycja dla każdego, kto ceni sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. W naszym najnowszym artykule odkryjemy, jak różnorodne i praktyczne mogą być meble i ozdoby z wikliny, idealnie komponujące się z zielonymi zakątkami Twojego domu. Przekonaj się, które wyroby z wikliny najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie.

Czym jest wiklina ogrodowa?

Wiklina ogrodowa to nic innego, jak meble i wyroby z wikliny, przeznaczone przede wszystkim do znalezienia się w ogrodzie. Dzięki wytrzymałości wikliny, przez długie lata będą one służyć mimo deszczów i upałów, które panują na zewnątrz. 

Dlaczego warto wybrać wyroby z wikliny do ogrodu?

Zalety przedmiotów i mebli z wikliny można by wymieniać w nieskończoność. Jednak w gruncie rzeczy można je skategoryzować w trzy główne kategorie::

Wygląd

Wiklinowe wyroby i meble są niezwykle gustowne i estetyczne. Dzięki szerokiej gamie możliwych do uzyskania kolorów wikliny, a także nieskończonej ilości kształtów i wzorów, w które może być spleciona, wyroby z wikliny wpasują się w każdy styl. Niezależnie od tego, czy planujesz minimalistyczny i naturalny ogródek, czy też taki pełen ozdób i niesamowitych konstrukcji — wiklina ogrodowa to zawsze dobre rozwiązanie, które dopełni piękna Twojego ogrodu.

Wytrzymałość

Wiklina to niezwykle wytrzymały materiał. Splecione z niej przedmioty również się nią cechują. Są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Dodatkowo materiał ten jest bardzo elastyczny, co dodaje trwałości zrobionym z niego meblom.

Szeroki wybór

Istnieje naprawdę szeroki wybór wyrobów z wikliny. Z tego materiału można wypleść niemal praktycznie wszystko — od foteli i kanap, przez kosze i donice, po ozdoby i rzeźby. Oznacza to, że większość ozdób i mebli, które mogłyby być potrzebne w ogrodzie, mogą być znalezione w wersji wiklinowej. Dzięki temu niezwykle łatwo jest zaaranżować ogród w jednolitym stylu. 

Jakie wyroby z wikliny wybrać do ogrodu? – Spieszymy z odpowiedzią!

Wiesz już, że wyroby z wikliny są niezwykle wszechstronne. Jednak możesz zastanawiać się, jakie dokładnie istnieją wyroby z wikliny? Które z nich wybrać do ogrodu? Poniżej znajdziesz kilka przykładów przedmiotów, które mogą dopełnić aranżację Twojego ogrodu. Zastanów się dobrze i wybierz te, których potrzebujesz.

Meble z wikliny

Jednymi z podstawowych wyrobów wiklinowych, jakie można znaleźć na rynku, są meble z wikliny. W tej kategorii mieszczą się zarówno takie elementy wyposażenia jak fotele czy krzesła wiklinowe, ale też stoły, półki, a nawet kufry. Wspaniale dopełnią one aranżacji Twojego ogródka, jednocześnie pozostając bardzo funkcjonalne.

Kosze z wikliny

Czy to małe koszyczki dla dzieci czy wielkie kosze piknikowe i na kwiaty — kosze z wikliny to praktycznie nieodłączny element wyposażenia każdego domu, a także ogrodu.

Płoty i ramy wiklinowe

Niezwykle pomocnym dla ogrodników narzędziem niejednokrotnie okazują się wszelkiego rodzaju płoty, płotki i ramki wiklinowe. Stanowią one piękną ozdobę dla ogrodu, a także osłonę dla wszelkiego rodzaju roślin. Zdecydowanie warto przemyśleć umieszczenie ich przy swoim kwietniku.

Maty wiklinowe

Nieco większe niż płotki, maty wiklinowe stanowią ozdobę wszelkiego rodzaju ogrodzeń. Zapewniają też dodatkową prywatność. To niezwykle estetyczny i funkcjonalny dodatek, który warto umieścić w swoim ogrodzie.

Kwietniki wiklinowe i donice na kwiaty

Wiklinowe kwietniki i donice to przepiękny akcent, który doda uroku twoim roślinom. Znaleźć je można w nieskończonej wręcz ilości kształtów, dlatego też jest to wspaniała opcja dla tych gatunków flory, które potrzebują na przykład większej donicy, albo wyższego kwietnika. Warto rozważyć ich zakup do ogrodu.

Kółka wiklinowe i inne ozdoby

Z wikliny można wypleść właściwie wszystko. Nic zatem dziwnego, że znaleźć można wiele wiklinowych ozdób. Szczególnie charakterystyczne są wiklinowe kółka, ale to dopiero początek. Znaleźć można nawet ozdobne drzewka z wikliny, które niewątpliwie upiększą każdy ogród!

Dla zwierząt

Nie tylko ludzie mogą korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez wiklinę. Istnieje też wiele wyrobów przeznaczonych dla zwierząt, takich jak chociażby wiklinowe karmniki dla ptaków czy legowiska dla psów i kotów.

Gdzie kupić meble z wikliny?

Wiklina ogrodowa to niezwykle bogata kategoria produktów, w której każdy znajdzie coś dla siebie Jednak gdzie kupić wyroby z wikliny? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to warto, abyś zapoznał się z ofertą sklepu: https://swiat-wikliny.pl/. Znajdziesz tam wiele mebli z wikliny, a także wszelkiego rodzaju innych wiklinowych ozdób i wyrobów.

Podsumowanie

Wiklina to naturalny materiał tworzony z pędów młodych wierzb. Możliwe jest wyplatanie nie tylko prostych mebli z wikliny, ale też wielu innych przedmiotów — takich jak kosze, ozdoby i tym podobne. Dodatkowo, wyroby z wikliny są niezwykle trwałe, solidne i piękne. Dzięki temu wiklina ogrodowa pasować będzie do każdego ogródka. Każda ogrodowa aranżacja może być przepięknie uzupełniona dobrze dobranym wiklinowym dodatkiem — niezależnie od tego, czy jest minimalistyczna, czy wręcz przeciwnie.

Artykuł sponsorowany

Redakcja lawendowydom.com.pl

Zespół miłośników zielarstwa, kwiatów i kulinariów. Wieloletnie doświadczenie w temacie uprawy, zastosowania i pielęgnacji roślin – szczególnie ziół, pozwala dostarczać praktyczną i szczegółową wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?