Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Szafki nad pralkę

Szafki nad pralkę – kiedy warto rozważyć takie rozwiązanie?

Data publikacji 10 stycznia, 2024


Szafki nad pralkę nie są obecnie popularnym rozwiązaniem, zwłaszcza że na rynku pojawiły się popularne dziś suszarki, które często ustawia się bezpośrednio na pralce. Niemniej jednak w pewnych przypadkach wybór szafek może okazać się kluczowy dla całej koncepcji aranżacyjnej. Kiedy warto go rozważyć?

Szafki nad pralkę w małych łazienkach

Szafki na pralkę świetnie sprawdzają się przede wszystkim w małych łazienkach, gdzie pozwalają do minimum wykorzystać wolną przestrzeń. Często nie ma tam miejsca na szafkę wolnostojącą, dlatego trzeba sięgać po inne, sprytne rozwiązania. Szafka nad pralkę jest pojemna, może również zawierać dodatkową półkę, w zależności od rozwiązania, jakie wybierzemy. W niewielkich łazienkach przechowywanie rzeczy to bardzo trudne zadanie dlatego warto sięgnąć po szafki wiszące, w tym wykorzystując przestrzeń nad pralką. Jest to doskonała alternatywa zwłaszcza dla osób, które rezygnują z zakupu suszarki.

Szafka nad pralkę dla nietuzinkowej łazienki

Szafki, które znajdują się bezpośrednio nad pralką, nie cieszą się bardzo dużą popularnością. Obecnie zostały niemalże wyparte przez suszarki bębnowe, które chętnie stawiamy bezpośrednio na pralce. Jak się okazuje, wcale nie trzeba z nich rezygnować, a jednocześnie można cieszyć się nietuzinkowo wykończoną łazienką. Suszarkę możemy bowiem postawić:

  • obok pralki- jest to rozwiązanie korzystne dla osób niskich, które muszą się natrudzić, aby włożyć mokre pranie do bębna suszarki stojącej na pralce,

  • w innym pomieszczeniu- kuchni, garderobie, a nawet w piwnicy, o ile oczywiście takową dysponujemy.

Tymczasem nad pralką mogą zawisnąć szafki, które sprawią, że nasza łazienka będzie prezentować się zupełnie inaczej, niż wszystkie inne wokół. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które nie chcą powielać dobrze znanych schematów, stawiając na zupełnie nowy wymiar aranżacji.

Szafki nad pralkę dla Twojej łazienki

Aranżując łazienkę, warto rozważyć wszelkie dostępne rozwiązania, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń lub chcielibyśmy w jakiś sposób się wyróżnić. Z pomocą przychodzi sklep meblowy Akord, który proponuje różnego typu szafki nad pralkę, idealnie wpisujące się w różne idee wnętrzarskie. Wybierzmy je, jeśli:

  • potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania,

  • stawiamy na nietuzinkowe rozwiązania,

  • zależy nam na zmaksymalizowaniu wolnej przestrzeni w łazience,

  • chcemy odświeżyć wygląd pomieszczenia.

Szafki nad pralkę można zaaranżować zgodnie ze stylem, który wybraliśmy dla naszej łazienki. Nie trzeba się ograniczać ani szukać kompromisów, ze względu na wielość dostępnych modeli.

Materiał zewnętrzny

Redakcja lawendowydom.com.pl

Zespół miłośników zielarstwa, kwiatów i kulinariów. Wieloletnie doświadczenie w temacie uprawy, zastosowania i pielęgnacji roślin – szczególnie ziół, pozwala dostarczać praktyczną i szczegółową wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy lubczyk działa jak afrodyzjak? Mity i fakty